1960
Eesti Mereihtüoloogia Laboratooriumi töötajad tegid kindlaks, et Eestis Väinameres leidub vetikat Furcellaria lumbricalis, millest on võimalik toota geelistuvat ainet furcellaraani.
1964
Kondiitritoodete vabriku „Kalev“ töötajad töötasid välja furcellaraani tootmise tehnoloogia punavetikast Furcellaria lumbricalis.
1966
Spetsialistid panid aluse tööstusele furcellaraani tootmiseks Saaremaal, Kärlas. Esialgse koguse 40 tonni tarbis kondiitritoodete vabrik „Kalev“.
1976
Lõppesid tehase juurdeehitustööd.
1989
Lõppes „Kalevi“ periood ning Est-Agar registreeriti väikeettevõtteks.
1997
AS Saare Kalur ostis Est-Agari aktsiad ning väikeettevõte registreeriti aktsiaseltsiks Est-Agar.
2016
Vormsi Agar Investeeringute OÜ ostis AS Saare Kalurilt 100% Est-Agar AS aktsiatest.
Kogu Est-Agar AS ajalugu on olnud otsingud, uuringud ja katsetused. Kõigi 50 aasta jooksul on ettevõttes käinud pidev töö, mille käigus on otsitud võimalusi tehnoloogia täiustamiseks, seadmete renoveerimiseks ja kaasajastamiseks, toote omaduste ja kvaliteedi parandamiseks. Oleme konsulteerinud ja teinud koostööd Tallinna Tehnikaülikooliga, spetsialistide ja teadlastega kogu maailmast. Oleme saatnud proove erinevatesse Euroopa teadusinstituutidesse. Unikaalse tekstuuriandva lisaaine furcellaraani tutvustamiseks oleme osalenud välismaal ärikohtumistel ning näitustel.